Na czym spać w górach?

Wypoczynek w górach jest z pewnością jedną z ciekawszych form spędzania czasu. Powodem tego jest całkowicie inna filozofia wypoczynku, nie związana z wygodami i komfortem na najwyższym poziomie, a z próbą wyciszenia się i stanięcia lekko obok tego rozbieganego i głośnego świata. Kulminacją takiego nieco duchowego dnia spędzanego w górach jest nocleg, który całkowicie odbiega od tego, co zaznać można w kilku gwiazdowych hotelach.

Survivalowy sen

mata samopompującaNocleg w górach może przebiegać na dwa sposoby: w schronisku górskim, gdzie znaleźć będzie można miejsce dla siebie na podłodze, lub też gdzieś wyżej, na jednym ze szczytów górskich. Bez znaczenia który sposób się wybierze, koniecznie trzeba zabrać ze sobą nieco ekwipunku, który pozwoli przespać noc bezpiecznie i może jednak trochę wygodnie.

Zarówno dla bezpieczeństwa i wygody, kluczowe jest zabranie ze sobą maty samopompującej (https://polarsport.pl/sprzet-turystyczny/camping/maty.html), która będzie pełniła rolę przenośnego materaca, na którym będzie można kłaść się spać. Mata samopompująca tym różni się od materaca, że jest przede wszystkim znacznie lżejsza, a dodatkowo poręczniejsza. Da się ją zwinąć jak karimatę, a po zwolnieniu nakrętek zabezpieczających, można na niej spać jak na prawdziwym materacu. Czyni to ją elementem wyposażenia, bez którego żaden wyjazd w góry nie może się odbyć. W przypadku nocowania pod gołym niebem, równie istotne jest zabranie namiotu, ponieważ nawet w gorące letnie noce w górach potrafi być na prawdę zimno.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprzęt turystyczny i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *