Sprzęt do wspinaczki – co jest potrzebne na górską wyprawę?

Wspinaczka jest sportem ekstremalnym, lecz nie dla portfela. Tak naprawdę, aby rozpocząć przygodę wystarczą już zaledwie podstawowe akcesoria. Ilość potrzebnego do wspinaczki sprzętu (oraz jego zaawansowania) rośnie jednak w miarę podejmowania się trudniejszych alpinistycznych wyzwań.

Buty to podstawa
Buty to podstawa również w przypadku tego rodzaju sportu. Stawiając swoje pierwsze kroki na ściance wspinaczkowej od nikogo nie wymaga się, aby posiadał specjalistyczne sprzęty, czy też obuwie. Gdy zabawa przypadnie wspinającemu się do gustu i pragnie on nieco zgłębić zagadnienie warto rozejrzeć się już za podstawowym sprzętem do wspinaczki. Na rynku dostępnych jest wiele modeli butów wspinaczkowych. Te dla początkującego nie muszą być wielkim wydatkiem. W zupełności wystarczające na początek modele znajdzie się już do 250 zł.

Wspinaczka z magnezją
Alpinistę trudno wyobrazić sobie bez charakterystycznego pyłu, który wciera w ręce wspinając się po skałkach. Aby mieć do niego łatwy dostęp niezbędny będzie pojemnik na ten materiał. Ten sprzęt do wspinaczki spotkać można w kilku formach:

  • pyłu – najczęściej spotykany i używany ze względu na swoją niską cenę,
  • płynu – przydatny gadżet, z którego nie wydobywa się taka ilość pyłu,
  • kulek – tańsza forma magnezji, która pyli się mniej niż tradycyjny pył i jest tańsza od płynu.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *